Maarika edulugu

Kuidas ma jõudsin Kristina juurde? Perearst oli kirjutanud mulle tabletid kergelt kõrgenenud vererõhu kohta, mis on eeldatavasti tingitud ülekaalust. Mõtlesin, kuidas edasi. Olen proovinud erinevaid toitumiskavasid, mis turul pakutakse, aga need pole ühel või teisel põhjusel minu peal töötanud. Leidsin Kristina kontaktid ja otsustasin kontakti võtta, ise mõeldes, et see on viimane kord. Kõik tundus, et on juba selge, mida saab toitumisnõustaja mulle veel pakkuda? Läksin esimesele kohtumisele ärevus hinges. Kristinaga oli väga kerge suhelda, tegu on sõbraliku ja sooja inimesega. Mulle meeldis, et ta ei olnud familiaarne vaid just soe ja sõbralik. Vestluse käigus sain aru, et tegelikult ei tea ma tervislikust toitumisest midagi. Olid mingisugused müüdid ja arusaamad, mis ei osutunud õigeks. Kristina õpetas mulle kõigepealt taldrikureegli selgeks. Täna ei vaata ma enam seda kui tarka pilti, vaid ma tean, mis on mingi sektori taga ja kuidas see toimib minu organismis. Miks ei ole vaja kiudaineid vaja vältida ja ka pasta kõrvale salatit süüa on täiesti normaalne. Olen õppinud oma keha kuulama kuigi jah, vahel ei saa ma ikka aru, mis vussi läheb. Hakkasin sööma puuvilju, millest on väga palju kasu olnud. Õppisin sööma vahepalasid, et põhitoidukorra ajal mitte üle süüa. Toitumispäeviku kirjutamine on täiesti normaalne tegevus ja aitab söömist kontrolli all hoida. Kui seda ausalt teha, siis jääb nii mõnigi suutäis suhu panemata, sest ei viitsi kõike üles kirjutada. Kui ei viitsi üles kirjutada, siis pole mõtet seda päevikut pidada. Mulle meeldib, et Kristina analüüsis toidupäeviku põhjal minu toitumist ja andis tagasisidet koos nõuannetega, mida muuta. Meeldib ka “patu” toidukord kord nädalas, samas tuleb endale aru anda, et see ei saa sarnaneda “viimasele õhtusöögile”. Kindlasti on toitumise kõrval ka oluline liikumine. Tean, et kõike korraga ei saa, aga sammhaaval muutusi tehes saab kõike. Toitumisnõustaja saab meid suunata ja juhendada, aga mitte kontrollida, mida me suhu paneme, see on ikka omal vastutusel. Mina olen väga tänulik, ei minu ja Kristina teed ristusid.
Maarika
Klient

Paide Hillar Hanssoo põhikool

Toitumisnõustaja Kristina käis meie kooli 5. ja 9. klassidele rääkimas tervislikust toitumisest, vee olulisusest, taldrikureeglist, süsivesikutest, valkudest, rasvadest ning ilmestas loengut eluliste näidetega. Peale kohtumist suundusid noored söögivahetundi taldrikureeglit koheselt katsetama. Kohtumine oli eluline ning vajalik, tuletas noortele taaskord meelde, kui tähtsad on igapäevased valikud toidulaual.
Marita Kutsar
Paide Hillar Hanssoo põhikooli huvijuht

Kätlyni edulugu

Läksin Kristina juurde toitumisnõu saama, kuna enda teadmistega ei jõudnud kuidagi soovitud tulemusteni. Kristina on väga põhjalik, vaatas mu toidulaua kriitilise pilguga üle ja andis väga häid soovitusi, kuidas edasi minna. Eraldi tooks välja selle, et muudatused, mis ta pakkus polnud äärmuslikud, vaid viis, kuidas väikste sammudega oma harjumusi muuta. Ma olen väga-väga rahul, et otsustasin Kristina juurde minna, kuna ma näen reaalset muutust nii oma toidus kui ka oma mõtlemises.
Kätlyn
Klient

Henri edulugu

Väga toetav ja professionaalne nõustaja. Arutasime harjumustest, isudest, toidulisanditest ja eelistustest. Andis häid näpunäiteid ning soovitusi toiduainete kui ka retseptide kohta. Sain tänu nõustamisele oma toidulaua veel tervislikumaks ja maistvamaks.
Henri
Klient