Hei!

Minu ja toidu omavaheline suhe on saanud alguse juba keskkoolis, kus ikka uuesti ja uuesti üritasin kaalu kaotada. Nüüd tagasi vaates ei olnud minu välimusel midagi viga. Olen alati olnud sportliku kehaehitusega, kehatüübilt ’’pirni kujuga’’. Hetkel olen ma tohutult tänulik oma kehale, et ta siiamaani minuga koostööd teeb ja läbi selle kõige on olnud. Keskkoolis proovisin läbi kõiksugu erinevaid dieete, võtsin 5-10kg alla ja siis paari kuuga jälle uuesti kiirelt juurde. Enamjaolt ei söönud ma hommikusööki või jätsin koolilõuna vahele, siis aga energiat ei olnud ning õhtuti sõin kõik tasa.

Olen lapsepõlvest saadik harrastanud sportlikku eluviisi. Põhikoolis käisin ujumistrennis, peale seda mängisin 6 aastat korvpalli. Minu huvi tervisliku toitumise vastu algas ülikooli esimesel aastal. Läksin õppima Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õendust. Tööle suundusin Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse ning seal tööl olles võtsin erinevaid toitumisalaseid koolitusi. Pingelise töö ning öövalvete kõrvalt minu toitumine aga paremaks ei muutunud, ’’jo-jo’’ efekt jätkus. Treeninguid jätkasin omapead – armastan käia looduses jooksmas/kõndimas ning olen endajaoks avastanud koduse jõutreeningu.

Kuna mingi hetk tundsin, et haiglas töötades ’’tapan oma tervist’’, siis otsustasin vahetada tööd. Nüüd töötan perearstikeskuses pereõena. Leidsin endale Rahvatervise Akadeemias sobiva toitumisnõustaja koolituse ning pikalt mõtlemata registreerisin ennast ära.

Läbi teiste nõustamise, olen ka ise toiduga “sõbraks” saanud ja leidnud tasakaalu. Mulle meeldib Hippocratese ütlus ’’ Lase toidul olla Sinu ravim’’  / ’’Let the food be your medicine’’. Meie tervis sõltub sellest milline on meie elustiil ja toitumisharjumused. Keha vajab korralikult töötamiseks tervislikke harjumisi ning kindlaid toidus sisalduvaid toitaineid. 

Mul on tohutu tahe õpetada inimestele kujundama tervislikke toitumisharjumusi terveks eluks ning rikastama oma igat toidukorda kvaliteetse toiduga. 

Minu filosoofia

Elu on liiga lühike, et toiduelamusi piirata

Vaatamata toitumis-ja tervisealasele informatsioonile, mis on googeldades kergesti kättesaadav, on enamikul rohkem küsimusi kui vastuseid. See tuleneb sellest, et tervislik suhe toiduga ei tähenda, kui palju teadmisi ja infot teil on, vaid seda, kui hästi te oskate kuulata oma keha sisemist tarkust ja vajadusi. Usun, et sügaval sisimas me kõik teame, mis meie tervisele ja kehale kõige paremini sobib, aga pikapeale on kirevad artiklid, “põnevad” dieedid ja teiste edulood meie intuitsiooni nõrgestanud. 

Toit ei tohiks põhjustada teile häbi ega süütunnet. Sa väärid suhet toiduga, mis pakub rõõmu ja rahulolu. Parandades oma sidet toiduga, loote rohkem ruumi, et nautida elu ja saada tagasi võim oma hinge, vaimu ja keha üle. 

Taasavastage armastus toidu vastu

Unustage juhuslikud toidureeglid ja süütunne, Vaadates enda sisse, avastate tasakaalu ja rahu, et tunda toidust rõõmu ja naudingut.

Ühendage end oma sisemise tarkusega

Häälestage end oma vajaduste ja väärtuste järgi, et mõista, mis innustab teid elus rohkem tegutsema. Leidke side ise endaga, mis võimaldab teil elada hetkes, olla tasakaalukas ning tunda end tervikuna.

Toida end väärtusliku toiduga

Mõelge läbi, mida tervis teie jaoks tähendab, et kaotada reeglid ja äärmused. Toitke oma keha ja vaimu täisväärtusliku toiduga, hõlmates kõiki oma tervise elemente: füüsilist, vaimset ja emotsionaalset.

Minu soovitused tervislikuks eluviisiks